• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Свято української книжки у жовтні

Вже традиційно, у другій половині жовтня в бібліотеках Львівщини проходить Свято української книжки.

Організації Свята української книжки має передувати його широка реклама в засобах масової інформації, оголошення у школах, в соціальних мережах, сайтах.

Готуючись до Свята, пропонуємо організувати виставки кращих зразків української літератури для дітей, відкриті перегляди, тематичні полиці. Також в ці дні рекомендуємо звернути увагу на твори Івана Франка , адже цей рік приурочено великому Каменяру.

Свято української книжки – чудова нагода для організації зустрічей читачів з письменниками, видавцями, редакторами, художниками-ілюстраторами.

Свято української книжки в бібліотеці обов’язково має носити не тільки пізнавальний, але й ігровий, розважальний характер. В ці дні читачам можна запропонувати взяти участь у літературних іграх, позмагатися на турнірах, стати переможцями вікторин, розгадати кросворди, побувати на літературних посиденьках та зустрічах.

З історії самого свята: традиція проведення була започаткована в довоєнній Галичині товариством «Просвіта». Відтоді це свято щорічно відбувалося до 1940 року.

В 1992 році Львівська обласна бібліотека для дітей разом з товариством «Просвіта» відновили призабуте Свято української книги.

Цей матеріал має на меті нагадати Вам про наближення Свята. А як зробити його справжньою культурною подією у масштабах вашого району, міста, села, кожної бібліотеки – це залежить від творчості, фантазії і бажання самого бібліотекаря. Бажаємо вам успіхів, а читачам – незабутніх позитивних вражень!

А від бібліотекарів чекаємо фотозвітів з місць проведення Свята, які обов’язково помістимо на сайтах Департаменту освіти і наук ЛОДА, міської ради, відділу освіти, ІМЦО.

Художня книга учням шкіл міста

На замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за Програмою «Українська книга» бібліотечні фонди бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів поповнилися художньою літературою. Серед них твори:

- сучасних українських письменників: Юрія Сороки «Хотин», подружжя Тимура і Олени Литовченків «Пустоцвіт», Валентина Чемериса «Ольвія»,

- сучасної світової літератури – шведського письменника Геннінга Манкелля, данського Петера Хьог`а,

- лауреатів Нобелівської премії – Жозеф Сарамаг`о, Маріо Варгаг Льоса,

- з літературознавства, про життєвий та творчий шлях письменників – Л.Українки, І. Франка, Г. Сковороди, П. Загребельного,

- дитячої літератури для учнів 1-4 класів – «Абетка для хлопчиків та дівчаток про рибок, птахів, комах, звіряток», «Допитливій малечі про цікаві речі: подорож по Україні», Френсіс Барнет «Маленький лорд Фаунтлєрой».

Під час проведення у загальноосвітніх навчальних закладах Тижня дитячої та юнацької книги ця література буде доступна до користувачів шкільних бібліотек за допомогою пересувок (передаватимуться від школи до школи у вигляді міжбібліотечного абонементу).

Закус Г. В., методист ІМЦО

Кiлькiсть переглядiв: 606

Коментарi